APC Smart-UPS SRT 2200 VA RM SRT2200RMXLI
3.468,34  με ΦΠΑ
8 σε απόθεμα
apothema Διαθέσιμοparadosi Παράδοση 4 έως 10 εργάσιμες ημέρες
Περιγραφή
Technical details
Vendor APC by Schneider Electric
Packaging content
Software CD Y
Rack mount kit Y
Cables included USB cable
Bracket Y
Quick installation guide Y
Ports & interfaces
Serial interface type RJ-45
Cable length 2.44 m
Serial interface Y
USB port Y
Cantidad de salidas AC 10 AC outlet(s)
SmartSlot Y
Número de puentes de salida IEC 2
Tipo de salida AC C13 coupler, C19 coupler
Weight & dimensions
Height 85 mm
Width 432 mm
Depth 584 mm
Package depth 810 mm
Package height 246 mm
Package width 599 mm
Package weight 34020 g
Weight 25000 g
Battery
Number of batteries supported 1
Battery recharge time 3 h
Tiempo típico de respaldo a media carga 11.6 min
Tiempo típico de respaldo a carga completa 3.9 min
Replacement battery cartridge APCRBC141
Battery life (max) 5 year(s)
Batería hot-swap Y
Battery technology Sealed Lead Acid (VRLA)
Cold start Y
Automatic battery test Y
Battery capacity 367 VAh
Other features
Voltaje nominal de salida 230 V
Voltaje nominal de entrada 230 V
Design
Product colour Black
Rack mounting 2U
Form factor Rackmount/Tower
Código IP (International Protection) IP20
Display LCD
Performance
Waveform Sine
Auto-restart Y
LED indicators Y
Audible alarm(s) Y
UPS topology Double-conversion (Online)
Nivel de ruido 55 dB
Surge protection Y
Logistics data
Products per pallet 12 pc(s)
Power
Output frequency regulation 50/60 Hz
Power supply input frequency 40/70 Hz
Emergency Power Off (EPO) Y
Output power capacity 2200 VA
Surge energy rating 340 J
Eficiencia 92.2 %
Output power 1980 W
Crest factor 3:1
Input operation voltage (max) 275 V
Input operation voltage (min) 100 V
Output operation voltage (min) 220 V
Output operation voltage (max) 240 V
Operational conditions
Operating temperature (T-T) 0 – 40 °C
Storage relative humidity (H-H) 0 – 95 %
Non-operating altitude 0 – 15000 m
Altitud de funcionamiento 0 – 3000 m
Operating relative humidity (H-H) 0 – 95 %
Storage temperature (T-T) -20 – 50 °C